Čo si možno mnoho ľudí neuvedomuje je fakt, že výhľad z administratívnej budovy Aupark Tower predstavuje jednu z najdiskutovanejších častí projektu, a to hneď z viacerých dôvodov. Budova, ktorá má dnes 22 podlaží, je sídlom mnohých firiem akými sú Eset a O2, pričom ponúka jedinečný výhľad na dve dominanty Bratislavy. Ako to celé začalo?
Výstavba mostu SNP
Celé sa to začalo výstavbou Mosta SNP, ktorý ponad Dunaj spojil starú a novú časť Bratislavy. Mnoho historikov má na túto skutočnosť nie príliš pozitívny názor, keďže podľa ich názoru mala výstavba mostu trvalo narušiť a zničiť historické bratislavské podhradie, unikátnu synagógu či meštiansky pivovar. Postupom času, čo je už zrejme každému z nás, došlo k tomu, že most spoločne s reštauráciou UFO sa stal turistickým lákadlom nielen pre slovenských, ale aj zahraničných turistov.
Ako vznikol bratislavský Aupark?
Čo vie možno málokto, bratislavský Aupark postavil slovenský developer HB Reavis Group, a to podľa návrhu architektonickej kancelárie Jančina Architekti medzi rokmi 2000 až 2001. Dnes ponúka Aupark prenájom kancelárií a prenájom priestorov Bratislava, no kedysi išlo o nákupno-zábavnú plochu, kde si ľudia prišli vyslovene oddýchnuť. Pojem „Aupark Tower“ sa začal používať v roku 2006, kedy sa začalo s prístavbou výškovej budovy. Žiaľ, členovia Spolku architektov Slovenska a Slovenskej komory architektov príliš s týmto činom nesúhlasili, keďže budova opticky neguje gotický Dóm sv. Martina.
Aká je aktuálna situácia?
V súčasnosti možno povedať, že Aupark Tower ponúka obchodné priestory, ktoré disponujú panoramatickými výhľadmi na celú Bratislavu, a to aj vďaka výške priestorov 3 metre. Zamestnanci majú v interiéri dostatok prirodzeného svetla, čo je obrovské plus. Manažment neustále sleduje aktuálnu situáciu na trhu, dbá na zdravie svojich nájomcov a snaží sa investovať do modernizácie s ohľadom na efektívnosť a úsporu elektrickej energie.