Farby na betón a kov

Ak ste sa rozhodli natrieť betón alebo kov, náter poskytuje pre konkrétny typ materiálu niekoľko zásadných predností, o ktorých by ste mali vedieť v každom prípade aj vy. Aké sú výhody nanesenia farby na betón a kov?

Dodajte konkrétnemu typu materiálu ten správny šmrnc!

Čerstvý náter betónu i kovu môže skutočne skrášliť všedné betónové suterény, garážové steny i podlahy a priniesť nový život opotrebovanej betónovej terase. Farba na betón pomáha zamaskovať zmenu farby povrchu a znaky opotrebenia, pričom predlžuje životnosť betónu tým, že zabraňuje ďalšiemu poškodeniu. Natieranie betónového povrchu farbou môže dokonca uľahčiť čistenie a údržbu, čo možno považovať za obrovské plus. Natieranie alebo zafarbenie betónového povrchu nie je zvyčajne také jednoduché, ako nalievanie novej farby na sadrokartón, pretože porézny betón má tendenciu absorbovať farbu a vlhkosť, celkový proces vyžaduje viaceré prípravné práce, s ktorými si však skúsený odborník pomôže.

Povrch musí byť dôkladne čistý

Prvým krokom maľovania je dôkladne očistenie povrchu. Farba sa nebude dobre viazať na špinavé, hrdzavé alebo mastné škvrny a neošetrené škvrny môžu pretŕčať cez povrch. Opravte všetky otvory a praskliny v betóne, ale aj kove, vďaka čomu bude povrch ucelený.

Vyberte farbu na betón

Pamätajte si, že murovacie farby sú hrubšie a odolnejšie ako väčšina ostatných typov farieb. Ak maľujete garáž alebo terasu, zvážte použitie farby na báze epoxidu pre maximálnu životnosť a odolnosť proti škvrnám. Naneste farbu špeciálnym štetcom alebo valčekom s textúrou, aby ste dosiahli dokonalejšie pokrytie.  Farby na kov sú pripravené na použitie bez základnej farby, rýchlo schnú a vyznačujú sa tiež dlhodobým antikoróznym účinkom. Výhodou je, že farby na betón i kov, ktoré predáva online drogéria Bugy, sú vysoko odolné voči vplyvom vonkajšieho prostredia, vďaka čomu vydržia pokojne aj niekoľko rokov bez opotrebenia.