Inšpirácia na dizajn s použitím záhradných lavíc a pohoviek pre štýlové vonkajšie priestory
Inšpirácia na dizajn s použitím záhradných lavíc a pohoviek pre štýlové vonkajšie priestory

Záhradné lavice a pohovky nie sú len praktickými kúskami nábytku, ale môžu slúžiť ako výrazný dizajnový prvok pre vaše vonkajšie priestory. S ich pomocou môžete vytvoriť štýlové a pohodlné zóny na relaxáciu, v ktorých budete odpočívať s vašimi najbližšími. Môžu vám poslúžiť aj ako parádne miesto na pohostenie priateľov pri letných grilovačkách.

Prinášame vám niekoľko nápadov, ako využiť záhradné lavice a pohovky, aby ste si vytvorili nielen útulný, ale aj atraktívny exteriér.

Vytvorte si miesto na pohodu

Umiestnite vaše záhradné pohovky či záhradné sedačky pod prístrešok a doplňte ich o vkusné farebné vankúše a deky. Táto dizajnová úprava vám vytvorí útulné miesto na oddych, kde si môžete vychutnať čas s knihou, kávou alebo pri príjemnom rozhovore s rodinou či priateľmi.

Záhradná sedacia zostava Yarisel sivá - 4-miestna
Záhradná sedacia zostava Yarisel sivá – 4-miestna

Štýlový záhradný nábytok

Záhradné gauče a záhradné sedačky si vyberajte podľa toho, aby sa hodili k celkovému štýlu vášho exteriéru. Napríklad, drevené záhradné sedačky môžu doplniť rustikálny vzhľad záhrady, zatiaľ čo moderné záhradné pohovky a gauče z kovu alebo ratanu prinesú do priestoru sofistikovaný a elegantný nádych.

Záhradná zostava HIGOLD Geneva - 5-miestna
Záhradná zostava HIGOLD Geneva – 5-miestna

Použite doplnky

Pomocou záhradných gaučov a záhradných pohoviek z e-shopu Estilofina môžete vytvoriť malé zákutia v záhrade alebo na terase. Pridajte k nim závesné kvetináče alebo rastliny, aby ste vytvorili ešte príjemnejšiu atmosféru.

Organizujte záhradné stretnutia a oslavy

Využite záhradné lavice a pohovky na organizáciu vonkajších stretnutí a osláv. Poskytnú dostatok miesta pre hostí na sedenie a pritom vytvoria príjemnú a pohodlnú atmosféru pre všetkých. Môžete ich doplniť o príjemné mäkké vankúše či jednofarebné deky podľa farebného štýlu vášho exteriéru.

Toto je len pár tipov na to, ako si pomocou záhradných gaučov, záhradných pohoviek a záhradných sedačiek vytvoríte krásne, funkčné a útulné miesto vo vašom exteriéri.

Ak ešte stále hľadáte inšpiráciu, viac záhradných prvkov nájdete na e-shope Estilofina. Neváhajte a vyberte si u nás záhradný nábytok, z ktorého budete mať radosť nielen vy, ale aj vaši najbližší.

Estilofina