Za inteligentnú domácnosť sa nebudete hanbiť

Lákajú vás riešenia inteligentnej domácnosti, ale obávate sa, čo by to spravilo s imidžom vášho bývania? Značka Aquara podporujúca Zigbee protokol vystupuje na trhu s cenovo dostupnými a dizajnovo zaujímavými zariadeniami, ktoré sa vám postarajú o komfortné a bezpečné bývanie.

Luxus nadovšetko. Spoznajte služby Aqary

Sú chvíle, keď na moderné technológie nedáme dopustiť. Tak ako sme si zvykli na kuchynských robotov, umývačku riadu či dokonalé kávovary, sušičky alebo smartfóny, tak isto ľahko si zvykneme aj na benefity inteligentnej domácnosti. Medzi tie hlavné patrí napríklad aj nižšia spotreba energií. Inteligentné termostaty či termostatické hlavice vám umožnia mať pod kontrolou teplotu v miestnosti aj na diaľku, a tak priestor zbytočne neprekurujete. Nastavte si režimy s obľúbenými teplotami a vracajte sa domov z práce do príjemne vyhriatých priestorov. Značka Aqara, to nie sú len inteligentné termostaty. Máme ju radi aj preto, že dokáže monitorovať vlhkosť vzduchu, ale aj akýkoľvek pohyb v priestore. Senzory a detektory nás upozornia, ak sa v našej domácnosti alebo v kancelárii vyskytne neželaný pohyb, otvoria sa dvere alebo okná. Šikovné senzory nás upovedomia v prípade akýchkoľvek vibrácií alebo záplavy. Hodnotu tohto vynálezu oceníte najmä v prípade, že žijete v rizikovej záplavovej oblasti alebo v paneláku, kde je vytápanie susedov bežné.

Aqara poslúcha riadiacu jednotku

Smart zariadenia Xiaomi Aqara potrebujú k svojej činnosti riadiacu jednotku Aqara Hub, Homey alebo Homey Pro. Pre začiatok môžete skúsiť štartovaciu sadu pre inteligentnú domácnosť, ktorá obsahuje riadiacu jednotku, senzor pohybu, vibrácií, zariadenia na ovládanie teploty vzduchu a meranie jeho kvality, senzor okien a dverí, záplavový senzor, malý bezdrôtový ovládač, inteligentnú žiarovku a zásuvku. Všetky Aqara zariadenia sú prispôsobené normám EÚ. Riadiacu jednotku ovládate prostredníctvom aplikácie Aqara Home App alebo Xiaomi My Home App. Stačí jediné kliknutie do smartfónu a inteligentné spotrebiče konajú podľa príkazov. Ak sa vyskytne v domácnosti nečakaná situácia, riadiaca jednotka pošle správu na váš mobil a včas vás informuje. Vďaka tomu sa svoju domácnosť nemusíte báť opustiť, ani keď cestujete na dovolenku alebo ju obývajú aj starší ľudia či neplnoleté deti.