Vyberáme vhodný rodinný domVyberáme vhodný rodinný dom

Skôr ako oslovíte stavebnú spoločnosť je dobré premyslieť si aký veľký by mal rodinný dom byť. Koľko izieb v ňom chcete mať, či vám stačí jedna kúpeľňa, alebo chcete radšej dve prípadne či má byť kuchyňa prepojená s obývacou izbou.

Pre mladé rodiny, ktoré sa určite rozrastú je dobré myslieť do budúcnosti. Výhodnejšie je investovať do domu, ktorý má viac izieb ako neskôr vybavovať povolenie na prístavbu, výmenu domu za väčší a podobne. Spoločnosť Treemont jeden taký dom vo svojom portfóliu ponúka.

Efekt 11

Projekt rodinného domu Efekt 11 bol pôvodne individuálnou požiadavkou zákazníka. V súčasnosti sa javí ako ideálne bývanie pre rodiny s deťmi. Ponúka dostatok priestoru nie len pre domácich, ale aj pre návštevy.

Dom nie je zbytočne veľký a pritom dostačujúci pre viacčlennú rodinu. Viac ako 96 m2 úžitkovej plochy a 4 izby sú plne dostačujúce pre rodinu s deťmi. Rozumné riešenie rozmiestnenia izieb je veľkým kladom tohto projektu. Môže sa prispôsobiť akýmkoľvek požiadavkám.

Centrálnou izbou je obývacia izba, z ktorej je priamy prístup do troch izieb. Obývačka je spojená s kuchyňou.

Dve menšie izby sú ideálne pre deti. Väčšia izba, vhodná pre rodičov má vlastnú kúpeľňu a aj šatník. Túto izbu môžete využiť aj ako izbu pre návštevy. Ak šatník nepotrebujete môže byť z tejto miestnosti pracovňa alebo technická miestnosť, v ktorej môžete mať rekuperáciu, bojler na prípravu teplej vody a podobne.

Obývačka je miestnosťou kde sa celá rodina stretáva, rieši problémy, plánuje budúcnosť, kde sa deti hrajú a rodičia ich majú pod dohľadom. Priestranná obývacia izba ponúkne dostatok miesta pre všetkých členov domácnosti. Zároveň ponúka dostatok priestoru na vytvorenie jedálenského kútiku, kde sa pohodlne zmestí jedálenský stôl.

Kuchyňa spojená s obývačkou má svoje veľké výhody. Nemusíte odbiehať od varenie aby ste vedeli čo práve robia deti, môžete jedným okom sledovať televíziu či popri varení sa zúčastňovať diania v obývačke. V projekte Efekt 11 je kuchyňa dômyselne prepojená s obývacou izbou. Spolu tieto miestnosti tvoria písmeno L. Kuchyňu môžete od obývačky predeliť ostrovčekom, pultom, alebo ak to chcete je možné ju oddeliť aj stenou.

Samozrejmou súčasťou kuchyne je aj komora. Prakticky umiestnená malá miestnosť, kde môžete mať aj techniku, ktorá sa postará o komfort bývania. Môžete tu umiestniť napríklad bojler na ohrev vody, rekuperáciu, práčku alebo sušičku.

Kúpeľňa

Dom disponuje dvoma kúpeľňami. Kým jedna môže byť k dispozícii celej rodine druhá kúpeľňa je prepojená s jednou z izieb. Či už bude určená pre rodičov, alebo návštevy (ak z izby urobíte hosťovskú izbu) záleží len od vás. Súčasťou tejto izby je aj šatníková miestnosť, ktorú môžete využiť aj ako technickú miestnosť a získať tak viac priestoru v komore.