Ako si vybrať hliníkovú pergolu?

Spolu s príchodom teplých dní vyvstáva aj otázka vhodného tienenia. Najmä v prípade pokiaľ máte k dispozícii záhradu alebo terasu, na ktorej si môžete dopriať chvíle oddychu a relaxu. Medzi zaujímavé a obľúbené riešenia patrí montáž hliníkovej pergoly. Pergola totiž ponúka spoľahlivé riešenie, z ktorého sa budete tešiť pokojne aj niekoľko rokov.

Moderná a spoľahlivá

Hliníková pergola je skvelým riešením na vašu záhradu aj terasu. Ide totiž o modernú verziu tieniacich techník, ktorá sa vyznačuje dlhou životnosťou a odolnosťouHliníkové pergoly sú narozdiel od drevených omnoho menej náchylné na zmeny počasia. Aj preto si nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu. Už samotný materiál je totiž stály a povrchovo upravený tak, aby sa z estetického hľadiska nemenil. Hliník je tiež odolný voči korózii a napriek svojej robustnosti pomerne ľahký. Ide o materiál, s ktorým sa pracuje jednoducho a ktorý je tiež recyklovateľný.

Skvelé riešenie pre minimalistov

Hliníkové pergoly majú nielen lepšiu pevnosť, ale tiež štíhlejšiu a jemnejšiu konštrukciu, vďaka čomu dokonale doplnia domy postavené v modernom minimalistickom štýle. Samozrejmosťou je aj široká a pestrá ponuka farebných variácií. Hliníková pergola nemusí byť iba v sivej alebo čiernej farbe, práve naopak. Vybrať si špeciálny odtieň tak nikdy nebolo jednoduchšie. V súčasnosti pergolu poľahky doladíte napríklad k farbe vašich okien alebo dverí. Mnoho domácností volí bielu hliníkovú pergolu, ktorá je nielen nadčasová, ale aj elegantná.Ako si vybrať hliníkovú pergolu?

Strecha, ktorá vám bude vyhovovať

Hliníkové pergoly vám ponúknu aj rôzne typy striech. Môžete siahnuť po fixnej alebo po posuvnej streche. Ideálnym riešením sú pergoly s posuvnými strechami, ktoré vám prinesú komfort na vyššej úrovni. Strechu totiž poľahky zatiahnete pomocou diaľkového ovládača, ak napríklad začne pršať. Zároveň ju môžete počas jasných letných večerov odtiahnuť a vychutnávať si pohľad na hviezdy.

Pri montáži myslite aj na nosnosť pergoly

Pokiaľ sa chystáte inštalovať pergolu na strešnú terasu, poraďte sa s odborníkmi, aká pergola bude pre vás prijateľná. Strešné terasy totiž môžu byť limitované z hľadiska nosnosti. Rovnako pri montáži nezabúdajte na bočné tienenie. Inštalované žalúzie alebo rolety vás ochránia pred slnkom počas celého dňa.

Inovatívne riešenie na mieru ponúka bamboo.sk. Spoločnosť už dlhé roky pomáha domácnostiam vytvoriť terasy a záhrady podľa predstáv. Venuje sa nielen inštaláciám tieniacej techniky, ale aj predaju záhradného, ratanového či bambusového nábytku.