Čistiace rohože pre spoločné priestory v bytovom dome

Nedávno som mala možnosť navštíviť známych, ktorí bývajú v novostavbe bytového domu. Bola som prekvapená čistotou spoločných priestorov na každom poschodí. Nikde ani smietka, všetky podlahy žiarili ako práve umyté. Môj údiv bol o to väčší, že v dome je viac bytových jednotiek ako v našom starom činžiaku. Vysvetlenie tohto javu od mojich známych bolo veľmi jednoduché. Za čistotu vďačia čistiacim rohožiam

Čistenie spoločných priestorov v bytových domoch

Vchod do domu v bytovkách a na jednotlivých poschodiach je vstupnou bránou, ktorá veľa napovie o majiteľoch bytov. Nejde o samotné znečistenie, ale o to, ako sa o spoločné priestory starajú. Ľudia sú čoraz viac zaneprázdnení a na upratovanie priestorov mimo ich bytu im neostáva čas. Preto sú niektoré bytové domy priam smetiskom, v ktorom sa darí rôznym parazitom a dokonca potkanom. Riešenie je veľmi jednoduché. Stačí zopár eur mesačne a o všetko sa postará upratovacia firma.

Záujem o upratovacie služby rastie z roka na rok. Upratovacia firma vie zabezpečiť kompletný hygienický servis od umývania podláh, cez čistenie dverí až po vyčistenie okien. Stačí, aby správca domu dohodol rozsah a frekvenciu prác. Následne sa nemusíte starať ani o vyklepávanie rohožiek pred bytom. Naozaj kvalitné firmy si však za svoju prácu vypýtajú nemalé peniaze. Vraví sa, že čas sú peniaze, a preto by ste sa mali snažiť skrátiť dobu potrebnú na vyčistenie priestorov na minimum. Samozrejme, že nie na úkor kvalitne odvedenej práce.

Nechcete predsa, aby bolo všetko upratané len naoko, alebo boli znížené hygienické normy. Precízna čistota je základom boja proti vírusom a baktériám, ktoré sú top témou posledných mesiacov.

Smerujte svoje úsilie k vytvoreniu čistiacich zón na najviac frekventovaných miestach v dome. Ide predovšetkým o vstupy do domu alebo miesta pri prechodových dverách na poschodiach. Do čistiacich zón umiestnite čistiace rohože a uvidíte o koľko menej štrku, prachu či bahna sa dostane do chodieb. Vďaka čistiacim rohožiam sa čas potrebný na upratanie spoločných priestorov skráti na polovicu.

Upratovanie spoločných priestorov domu je vizitkou všetkých

Čistiace rohože ušetria čas a peniaze

Čistiace rohože nemusíte kupovať. Bolo by to zbytočne nákladné a hlavne by ste sa o ne museli starať. V závere by upratovacia firma mala viac práce ako bez nich.

Riešením je prenájom čistiacich rohoží od firmy, ktorá ich bude pravidelne vymieňať. Rohože budú neustále v top stave, čisté a bez defektov. Predpokladom je výber firmy, ktorá ponúka kompletný a hlavne kvalitný servis. Čistiace rohože od firmy Lindström ušetria čas na údržbu či čistenie bytových domov.

Zároveň znížia spotrebu čistiacich prostriedkov, čím sa eliminujú negatívne dopady čistenia na ekológiu. Vybrať si môžete z rôznych typov a modelov čistiacich rohoží, ktoré sa hodia do každej čistiacej zóny. Niektoré rohože majú nielen čistiacu, ale aj bezpečnostnú funkciu vďaka protišmykovej úprave. Ďalšou z výhod čistiacich rohoží je estetika chodieb.

Rohože od Lindströmu vyzerajú moderne a sú efektným dekoratívnym doplnkom. Jediné, čo musíte pre dokonale čisté spoločné priestory spraviť, je výber rohože. S výberom vám samozrejme pomôže firma Lindström. Následne sa postará o všetko ostatné od dodania, výmeny, čistenia, údržby až po ekologickú likvidáciu poškodených rohoží. Firma Lindström na základe dohodnutých podmienok pravidelne vymení čistiace rohože a nahradí ich vyčistenými rohožami bez poškodení. Rohože budú vždy vyzerať ako nové. Prenájom rohoží je lacnejší, ako by ste si mysleli. 

Zhrnutie na záver: Vďaka prenajatým čistiacim rohožiam budú spoločné priestory v dome vyzerať útulnejšie a hlavne si udržia čistotu po dlhú dobu.

Upratovanie priestorov sa skráti na polovicu a tým pádom aj vaše náklady na upratovanie. Nemusíte sa starať o čistenie rohoží a môžete si dať bod k dobru za ochranu životného prostredia. 

Ako vybrať čistiacu rohož pre bytový dom

Zistili ste, že prenájom čistiacej rohože je skvelý nápad? Vyberte si niektorý z modelov rohoží, ktorý bude plne kompatibilný so vstupnými chodbami v bytovom dome. Vytvorí sa tak čistiaca zóna, ktorá pohltí takmer všetky nečistoty pochádzajúce z vonkajších priestorov. 

Veľa variabilných možností

Čistiace rohože pre bytové domy ponúka Lindström v piatich základných rozmeroch a v piatich farbách. Prispôsobiť si ich však môžete vašim individuálnym požiadavkám.

Pre ekologicky zmýšľajúcich ľudí je určená EKO rohož vyrobená z PET fliaš. Ak chcete zatraktívniť vstupné priestory, prenajmite si dizajnové rohože na mieru. V luxusných bytových domov doprajte majiteľom pocit úľavy pre nohy s protiúnavovými ergonomickými rohožami. Alebo sa môžete rozhodnúť pre klasiku v podobe štandardnej vstupnej čistiacej rohože.

Dobrým nápadom je rohož, na ktorej bude uvedená adresa bytového domu. Predídete tak prípadnej krádeži. Okrem výberu samotnej rohože si dobre premyslite aj frekvenciu výmeny. V zimných mesiacoch sa rohože znečistia oveľa rýchlejšie ako v lete. Frekvenciu výmeny môžete samozrejme variabilne meniť. 

Obrázok: Vstupná rohož s adresou bytového domu. Zdroj: Lindströmgroup.com

Ako vybrať čistiacu rohož

Čistiacu rohož vyberajte podľa rozmerov miesta, do ktorého ju chcete umiestniť. Rohože od firmy Lindström si môžete vybrať vo viacerých rozmeroch. Na dĺžke rohože by ste nemali šetriť. Čím dlhšiu vyberiete, tým lepšie budú priestory mimo rohože chránené pred znečistením. Nezabudnite však na funkčnosť rohože. Znamená to nutnosť vybrať na jej umiestnenie miesto, ktoré je pri vstupe do bytového domu najviac frekventované. Najčastejšie ide o vchodové dvere alebo miesta pri poštových schránkach. Dobrú službu vám rohože spravia taktiež pri prechodových dverách. Do týchto miest by vám mala stačiť klasická čistiaca rohož s protišmykovou úpravou. Poslednou bodkou vo vašom výbere je dizajn čistiacej rohože. Firma Lindström dáva možnosť výberu dizajnu podľa vašich osobných návrhov či predstáv.