Fasádne farby majú výborné vlastnosti z hľadiska vysokej kvality, keďže sa od nich očakáva, že budú maximálne funkčné. Ich hlavnou úlohou je chrániť murivá, a to najmä pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Okrem toho musia tieto farby výborne kryť, keďže výsledný efekt by mal byť čo najlepší. Pýtate sa ako si vybrať kvalitnú fasádnu farbu? Čo si všímať pri jej výbere? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami a uľahčite si výber aj vy.

Aké druhy fasádnych farieb poznáme?

Najčastejšie používame akrylátové, silikátové a silikónové fasádne farby, pričom všetky z nich poskytujú určité výhody. Ich hlavnou prednosťou je najmä to, že majú výbornú kryciu schopnosť, a teda vzhľad natieraného materiálu vyzerá veľmi pekne a prirodzene zároveň. Akrylátové farby sú typické tým, že majú výbornú priepustnosť, umývateľnosť a farebnú stálosť. Náter drží pevne na omietke, čiže sa nemusíte obávať toho, že by vám biela farba na stenu opadla. Najlepšie vlastnosti má silikónová farba, ktorá má jedinečnú priepustnosť vody, je cenovo dostupná, pričom samotný náter vyzerá v konečnom dôsledku veľmi pekne. Ak hľadáte lacnejšie, ale pomerne kvalitné riešenie, silikátová farba môže byť tou pravou voľbou, keďže ide o akéhosi „predchodcu“ silikónovej farby. Tento typ farby je vhodný len vtedy, ak nehľadáte dokonalosť.

Poraďte sa s odborníkom

Nedá sa však jednoznačne povedať, ktorý typ farby bude pre vás tou najlepšou voľbou. Pred kúpou by ste sa mali jednoznačne poradiť s odborníkmi, ktorí vám s výberom s ohľadom na vaše preferencie pomôžu nájsť to najlepšie a najkvalitnejšie riešenie. Online drogéria Bugy.sk ponúka široký sortiment drogérie, kozmetiky, farieb na steny či drevo, ale tiež množstvo ďalších doplnkov do domácnosti, ktoré sa vám zídu. Nechajte si poradiť od skúsených predajcov a využite možnosť nákupu priamo z pohodlia vášho gauča!