Riešením, ako sa doma ochrániť pred vysokými horúčavami nie je len klimatizácia, ale aj vonkajšie žalúzie. Tie sú nielen moderné, ale aj bezpečné, vzhľadom na energiu nenákladné a neškodia zdraviu. Tak čo, oslovia vás?

Neparte sa doma, keď nemusíte

Letná sezóna sa blíži a mnohí ľudia rozmýšľajú nad tým, ako sa ochránia pred vysokými horúčavami. Tie nám každý rok o niečo viac znepríjemňujú život a to najmä doma, kde sa teplota po slnečnom dni dokáže vyšplhať aj na 30 stupňov. Veľká skupina ľudí sa rozhodla pre klimatizáciu, no tá je nie vždy vhodná. Najmä, ak máte doma malé deti alebo ste náchylní na prechladnutie, vám môže klimatizácia spôsobiť viac škody, ako úžitku. Dobrou náhradou sú kvalitné vonkajšie žalúzie, ktoré sa postarajú o pohodlie a príjemný pocit. Toto tienenie dokáže vytvoriť až 10 stupňový rozdiel medzi interiérom a exteriérom, pri ktorom sa nemusíte báť o zdravie a ani baktérie. Práve tento spôsob tienenia sa stáva v dnešnej dobe veľmi preferovaným, pretože ide o najzdravšie, ale aj najefektívnejšie chladenie domácnosti.

Hoci nájdeme na trhu veľmi veľa druhov tieniacej techniky, ako ochrana proti slnečnému žiareniu sú najlepšie práve vonkajšie žalúzie. Špecifické sú aj svojim dizajnom, pretože stavbe dokážu dodať elegantný a moderný vzhľad. Ak skombinujete hliníkové okná a exteriérové žalúzie, z vášho domu vykúzlite miesto, z ktorého sa vám nebude chcieť spustiť oči. Táto kombinácia je najobľúbenejšou, lebo domy s nimi získajú nadčasový vzhľad, ktorý okúzli aj okoloidúcich. Dominantným prvkom tak už nebudú len hliníkové vchodové dvere, ale aj okná, ktoré by si možno inak nikto nevšimol. Treba podotknúť, že exteriérové žalúzie sa nehodia k hocijakému materiálu okien a dverí, ale práve hliník je tým pravým riešením.

Aké sú ďalšie výhody?

Ak sa momentálne nachádzate v stave, že máte rozostavaný alebo naplánovaný dom, na vonkajšie žalúzie by ste zabudnúť nemali. Najlepšie je ich do stavby zakomponovať hneď na začiatku, aby ste ich mohli používať od prvého dňa. Samozrejme, nie sú žalúzie ako žalúzie a aj tu treba pozerať na kvalitu. Práve od nej závisí, ako dobre dokážete ochrániť domácnosť nielen pred teplom, ale aj chladom. Funkcií exteriérovým žalúzií je viac a určite  nejde len o snahu vychladiť si dom. Táto tieniaca technika dokáže dokonca ochrániť vaše vnútorné zariadenie pred vyblednutím, ale aj pred pohľadmi z vonka. Výhodou je, že prirodzené osvetlenie domácnosti si môžete sami regulovať podľa toho, ako to v danej chvíli potrebujete. Nikdy tam nemusíte mať tmu a ani príliš veľké svetlo. Mnohí ani len netušia, že sú aj dobrým zdrojom ochrany pred zlodejmi. Prejsť cez ne je omnoho ťažšie, ako cez hliníkové dvere a preto sú považované za jeden z bezpečnostných prvkov. Nečakajte, kým sa váš dom totálne prehreje, ale začnite tienenie riešiť už teraz.