Vianoce sú za dverami, pripravte jedálenský stôl na štedrý večer
Vianoce sú za dverami, pripravte jedálenský stôl na štedrý večer

Pripravte svoju domácnosť na kúzlo Vianoc, ktoré spočíva predovšetkým v správnej sviatočnej atmosfére. Tú si navodíte prípravou domova na najkrajšie sviatky v roku, a to najmä jeho dekoráciou.

Vianočný ošiaľ sa u nás začína objavovať už niekoľko týždňov pred Vianocami, kedy gazdinky prepadajú upratovaniu, nákupom a výzdobe domácností. Myslite pri tom všetkom aj na to, ako bude vyzerať miesto, kde prebehne najštedrejšia večera roka?

Nezabúdajte na to najdôležitejšie

Od rána sa zvŕtate pred sporákom a na slávnostné prestieranie už neostáva čas? Pripravte sa vopred. Základom sviatočného stolovania je obrus, ktorý premení aj jedálenský stôl z masívu na čarovné miesto rodinného kruhu. Pokiaľ neobľubujete klasické obrusy, zvoliť môžete len stredový obrus, na ktorý umiestnite dekorácie. Tie voľte predovšetkým podľa veľkosti stola.

Na Vianoce celá rodina za jedným rozkladacím stolom

Pokiaľ váš stôl nemá dostatočné rozmery na všetko, čo si na ňom predstavujete, odporúčame zvoliť rozkladací jedálenský stôl. Naši zákazníci pri nákupoch do jedálne uprednostňujú jedálenský stôl, ktorý je možné rozložiť, a to práve kvôli jeho praktickému využitiu. V predvianočnom období sme ceny nášho tovaru ešte znížili, kúpiť si ho tak môžete so zľavou.” prezradila majiteľka e-shopu s nábytkom a dekoráciami Estilofina.

Rozkladací jedálenský stôl z masívu, Las Palmas - Estilofina
Rozkladací jedálenský stôl z masívu, Las Palmas – Estilofina

Štedrovečerný jedálenský stôl v spojitosti s prírodou

Stôl do kuchyne premeníte na štedrovečerný výzdobou, ktorej základom sú sviečky. Nezabúdajte ani na vôňu Vianoc, ktorú získate vetvičkami ihličia vo váze či misou z pomarančov s klinčekmi, jabĺk a šišiek. Klasické papierové obrúsky vymeňte za látkové, tie zrolujte a previažte stužkou. K stužke môžete upevniť vetvičku ihličia alebo menovku, aby si každý našiel svoje miesto. Teraz sa už stačí len usadiť a vychutnať si túto chvíľu.