Snívate o hliníkových oknách? Pripravte sa nielen na kvalitu, ale aj dokonalý dizajn

Počuli ste už o výhodách hliníkových okien a dverí? Väčšina Slovákov stále preferuje plast, no hliník vám bude robiť spoločnosť po celý život. Hoci je cenovo náročnejší, prinesie vám moderný a nadčasový dizajn, o akom ste možno ani nesnívali.

Prečo práve hliník?

V minulosti nebol hliník vôbec obľúbený a to najmä kvôli nepostačujúcim tepelno-izolačným vlastnostiam, ktoré sa s plastom nedali ani porovnávať. Dnes je však situácia úplne iná a hliníkové okná dokážu plastu bez problémov konkurovať. Už dávno nejde o komunistické okná, ktoré boli otočené cez vlastnú os, ale sú moderným výrobkom vyrábaným s použitím kompozitných materiálov. Tie veľmi dobre oddeľujú vonkajšiu a vnútornú hliníkovú časť, vďaka čomu je prerušený tepelný most a okná dokážu interiér lepšie ochrániť pred vonkajšími vplyvmi. Tento materiál je výnimočný aj svojou dlhou životnosťou, vďaka čomu hliníkové dvere a okná vydržia pokojne aj 100 rokov.

Je veľmi pravdepodobné, že ak sa pre ne rozhodnete, už nikdy do nich nebudete musieť investovať a využije ich aj ďalšia generácia. V dnešnej modernej dobe sú dôležitou súčasťou stavieb s veľkým presklením, kde sa iný rám ako hliníkový použiť nedá. Ten je odolnejší ako hocijaký iný a dokáže udržať aj ťažké sklo. Vďaka pevnosti sa rám ani po rokoch nezdeformuje a nepoškodí ho žiadny mechanický zásah. Hliníkové profily sú veľmi štíhle, čo pozitívne prispieva k elegantnému vzhľadu bývania. Hliníkové vchodové dvere a okná sú zárukou kvality a spokojnosti na celý život.

Okrem mnohých pozitív však majú aj nejaké negatívna, o ktorých by ste pred kúpou mali vedieť. Nevýhodou je stále vysoká cena, kvôli ktorej si ich nemôže dovoliť každý. Ak vám to ale vaše finančné možnosti dovolia, mali by ste do nich investovať. Keďže ich netreba opravovať a ani roky vymieňať investícia sa vám určite vráti. Pri veľkých zmenách teplôt môže dôjsť k pohybom v konštrukcii, s čím by mal majiteľ tiež počítať.

Ľudia chcú dokonalý dizajn

Ľudia, ktorí chcú dokonalý dizajn sú vhodnými adeptmi na kúpu hliníka. Nehnuteľnosť s ním bude vyzerať nadčasovo a moderne, čo jej dodá energiu a šmrnc. Okrem toho hliníkové okná zvýšia aj hodnotu domu alebo bytu a celkový spoločenský status. Už sa nikdy nebudete musieť pozerať na biely plastový rám, ktorý pôsobí fádne a nie je ekologický. Ak vám záleží na prírode a životnom prostredí, tak si zvoľte hliník aj preto, že je možné ho v plnej miere recyklovať.