Rekonštrukcia bývania. Ako sa na ňu pripraviť

Rekonštrukcia bytu alebo domu je časovo a finančne náročná činnosť, ktorá sa vám bez plánovania môže nečakane predražiť. Preto by ste mali byť na rekonštrukciu pripravení, aby ste sa vyhli rôznym katastrofám a finančným stratám.

Vyprázdnenie priestorov a prvé prípravy

Kompletná rekonštrukcia bytu znamená, že budete musieť nábytok na čas niekam premiestniť. Výhodu majú ľudia v rodinných domoch, ktorí nábytok schovajú do pivnice alebo na krytú terasu. Ostatní z vás sa môžu obrátiť na sťahovaciu firmu. Veľmi výhodné ceny a skvelé služby poskytuje firma sťahovanie Bratislava Emtego. Emtego vám pomôže dokonca s balením a ponúka i iné doplnkové služby. Na uskladnenie využite rôzne sklady, ktoré ponúkajú možnosť dočasného uschovania vecí na paletách alebo v privátnom priestore. Pred rekonštrukciou si do domu privolajte statika a architekta. Na týchto službách nešetrite. Statik vás oboznámi s predispozíciami bytu a architekt dokáže využiť každý meter štvorcový. Nezabúdajte, že pri väčších úpravách je potrebné získať stavebné povolenie.

Svojpomocne radšej nie

Na veľkú rekonštrukciu je najlepšie si najať firmu s komplexnými službami. Môže vás síce vyjsť drahšie, ale najímanie malých živnostníkov znamená kopec nervov a extrémne predĺženie prác. Zosúladiť časovo malé firmy je takmer nemožné a rizikové. Svojpomocne radšej o rekonštrukcii neuvažujte. Na niektoré úkony síce dokážete najať už spomínanú firmu sťahovanie Bratislava Emtego, ktorá ponúka dokonca odvoz stavebného materiálu, odvoz starého nábytku alebo búracie práce, ale nepomôže vám s elektrinou či inštalatérskymi prácami.

Dôveruj, ale preveruj

Keď sa už rozhodnete pre jednu firmu, poriadne si overte jej históriu a recenzie na internete. Najideálnejšie by bolo, keby ste si najali firmu, ktorú už využili vaši priatelia alebo rodina. Samozrejme, že si od firmy dajte všetko oceniť, od prác až po drobný stavebný materiál. Ak sa vám zdá cena vysoká, hľadajte iné varianty na internete. Naozaj profesionálna stavebná firma by vám mala vedieť zabezpečiť všetky úkony vrátane búrania a čistenia po rekonštrukcii. Nikdy sa nepúšťajte do rekonštrukcie bez zmluvy, v ktorej budú uvedené dohodnuté ceny, termín dodania i penále za omeškanie prác. Zmluva bude vašou poistkou pri prípadnej reklamácii služieb.