Potrebujete kancelárske alebo barové stoličky
Potrebujete kancelárske alebo barové stoličky

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí v posledných dvoch rokoch prešli z tradičného dochádzania do práce na veľmi časté využívanie home office. Možno ste si doma postavili malý, sympatický bar, ale zatiaľ vám k nemu chýbajú barové stoličky. Ak navštívite e-shop www.hawaj.sk, nájdete tam kvalitné, pekné a zároveň cenovo dostupné stoličky, ktoré vyhovujú aj tým najnáročnejším zákazníkom.

Výber správnej kancelárskej stoličky

Najprv sa sústreďte na prácu a až potom na zábavu. Pozrime sa teda najprv na kancelárske stoličky. Ak vo vašej domácej kancelárii sedíte pri počítači 6 – 8 hodín, je nevyhnutné, aby ste mali kvalitnú kancelársku stoličku. V opačnom prípade hrozia veľmi skoré zdravotné problémy, či už ide o bolesti chrbta, krčnej chrbtice, hlavy, panvy alebo končatín.

Kancelárska stolička by mala mať nastaviteľnú výšku sedadla a podrúčok. Vhodná je aj zvýšená opierka hlavy a nastaviteľný sklon sedadla a operadla. Ideálna je kovová konštrukcia, ktorá je pevná a odolná. Ak chcete stoličku odviezť k tlačiarni alebo regálu so zložkami na krátku vzdialenosť, vyberte si kovové kolieska namiesto plastových. Vydržia dlhšie.

Pozrite sa aj na nosnosť kancelárskej stoličky. Je nepríjemné, keď sa pod váhou používateľa ohýba alebo praská. Nezabudnite na ergonomický tvar a správne čalúnenie a poťahy, aby boli priedušné.

Sadnime si k baru

Prišli vás navštíviť priatelia, rodina alebo susedia? Možno dávate prednosť sedeniu vyššie, takže máte doma bar, ktorý zároveň opticky oddeľuje obývaciu izbu od kuchyne. Nech je to akokoľvek, barové stoličky vám pomôžu vytvoriť tú správnu atmosféru na relaxáciu. Pohodlné sedenie je pri bare nevyhnutné, preto si vyberte mäkké sedadlo s nastaviteľnou výškou. Tvrdá vysoká stolička by mohla spôsobiť, že sa po hodine sedenia budete cítiť stiesnene.

Opäť dbajte na stabilitu a nosnosť. Moderné a podporné barové stoličky so zvýšenými okrajmi a veľkorysým čalúnením sú súčasným trendom. Sú vhodné do všetkých moderných interiérov, ako aj do minimalistických štýlov.