Chcete, aby sa na vašom aute nielen dobre jazdilo, ale aj aby dobre vyzeralo? V tom prípade je možné ho skrášliť hliníkovými diskami, ktoré sú trendom súčasnosti. Podľahli im už mnohí motoristi a je viac než pravdepodobné, že o pár rokov ich uvidíme takmer na každom vozidle. Dôvodov, prečo sú také obľúbené je viacero, no aj pri výbere diskov platí, že by ste mali dodržiavať niekoľko zásadných rád, ktoré vám určite pomôžu.

Ako nájsť tie pravé disky?

Tak, ako sa menia trendy vo svete módy, je to rovnako aj pri elektrónoch. Keďže sa neustále mení dizajn áut a ich funkcie, spolu s nimi sa musia vyvíjať aj pneumatiky a disky. To však neznamená, že by ste tie, ktoré ste kúpili minulý rok mali vymeniť. Aj tie môžu byť stále ,,IN“, no pravdepodobne majú nástupcu, ktorý je v niečom lepší. Tak ako na pneumatikách, ani na elektrónoch sa neoplatí moc šetriť a to najmä ak sa jedná o hliníkové disky.

Je všeobecne známe, že tie z lacnejších zliatin sa skôr poškodia a pri kontakte so soľou počas zimy môžu začať nečakane korodovať. Tak, ako sa motoristi väčšinou nerozhodujú pre najlacnejšie pneumatiky, tak isto si dajú záležať aj na výbere diskov. Za nízku cenu niektorých elektrónov môže nielen menej kvalitný materiál, ale aj technológia výroby. Na trhu máme k dispozícii nielen tie najlacnejšie, ale aj elektróny s vysokým štandardom. Ak sa rozhodnete, že pred novou sezónou vymeníte pneumatiky za úplne nové, mali by ste ich doplniť aj novými diskami. Krásne nové gumy a zničené elektróny sa k sebe nijako nehodia a preto ich ani nekombinujte.

Nové zimné alebo letné pneumatiky si zaslúžia aj nové ALU disky a preto nad nimi ani neváhajte. Z jazdy budete mať nielen dobrý pocit, ale aj vaše auto dostane úplne iný šmrnc. Výber diskov nie je jednoduchá záležitosť a to najmä pre ľudí, ktorí ich nekupujú často. Nezabúdajte aj na dôležitý fakt, že elektróny treba prispôsobiť autu a pneumatikám nielen podľa dizajnu, ale aj veľkosti a iných parametrov. Staviť by ste v tomto prípade mali na známe overené značky, ktorých kvalita je zaručená a podmienená dlhoročnou spokojnosťou.

Narábať by ste s nimi mali veľmi opatrne a to nielen pri výmene, ale aj jazde. Stačí malá nedbanlivosť ako je napríklad náraz na obrubník a disk môžete nielen vizuálne znehodnotiť, ale aj vážnejšie poškodiť. V tom prípade je nevyhnutná jeho výmena, čo vás bude stáť zbytočné financie. Čím drahšie elektróny si doprajete, tým viac by ste mali dbať na bezpečnosť a opatrnosť vašej jazdy.