Vedeli ste o tom, že plast je neuveriteľne všestranný polymér, ktorý sa používa v širokej škále stavebných výrobkov od tlakových potrubí na pitnú vodu až po napájacie káble a hygienické podlahové krytiny? Okrem toho je použitie plastu mimoriadne obľúbené pri výrobe tradičných plastových okien, ktoré pre užívateľov poskytujú desiatky výhod. Pýtate sa však, aká je životnosť plastových okien?

Dlhotrvajúce a nízko údržbové plastové okná

Plast je vhodným materiálom pre dlhotrvajúce, nízko údržbové a tepelno efektívne okná. Práve tieto kľúčové vlastnosti viedli k tomu, že plastové okná Bratislava sú najobľúbenejšou voľbou nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ich popularita začala posledné roky výrazne stúpať, keďže sa môžu pochváliť výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami, elegantným vzhľadom, odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, ale tiež výbornou životnosťou! Na rozdiel od alternatívnych a tradičných materiálov, je plast mimoriadne odolný voči vode, efektívne odoláva extrémnym teplotám, chladu, vetru, dažďu a snehu, ba dokonca sa nedeformuje ani nelúpe, čo sa v prípade tradičného dreva povedať nedá.

Jednoduchá údržba, ktorú zvládne každý

Vďaka tomu sú plastové dvere i okná bezúdržbové, hoci sú najobľúbenejšie v bielom prevedení, sú k dispozícii aj v rôznych moderných farbách. Či už biele alebo farebné, okenné rámy vyrobené z kvalitného plastu nemusíte maľovať, čo výrazne znižuje údržbu počas ich životnosti. Možno ich ľahko očistiť vodou a čistiacim prostriedkom, trebárs mydlovou vodou. Plastové rámy musia disponovať certifikátmi, ktoré preukazujú súlad s vysokými UV podmienkami. To dáva spotrebiteľom väčšiu istotu, že sú odolné voči slnku, a teda poskytujú vysokú úroveň energetickej účinnosti. Plastové okná cena je mimoriadne priaznivá, tak neváhajte a dajte prednosť aj vy kvalitnému plastu, ktorý vám pri správnej starostlivosti vydrží aj desiatky rokov!