Práve na tieto faktory sa oplatí hľadieť pri výbere vhodných kľučiek. Čo ďalšieho môžete zobrať v momente kúpy do úvahy spolu s prehľadom obľúbených tvarov vám poradíme v našom najnovšom článku.

Znížte hrozbu nákazy u vás doma

Jedným z prvých bezpečnostných prvkov, s ktorými sa dostávame do kontaktu pri vstupe do súkromného či verejného objektu sú kľučky na dvere. Aby vám slúžili po čo najdlhšiu dobu, mali by byť vyrobené z dostatočne pevného materiálu, ktorý sa neopotrebuje ani po pravidelnom používaní. Potvrdením kvality môže byť okrem iného rozšírená a prémiová záruka. Vychádzať môžete tiež z tvaru respektívu dizajnu kľučiek, pri ktorom máte na výber viaceré alternatívy, ako sú kľučky na oválnej, hranatej, okrúhlej prípadne úzkej rozete. Všeobecne platí, že daná kľučka by tak mala zapadať do štýlu vášho domova, ako aj chrániť vašich najbližších a to nielen pred vlámaním, ale aj pred šírením nepríjemných vírusov a baktérií. Kľučky sa samozrejme dajú pravidelne dezinfikovať a čistiť, praktickejším riešením je však zakúpiť si kľučku so špeciálnou antimikrobiálnou ochranou.

Ochráňte svoju rodinu, majetok a súkromie

Antigerm je príkladom modernej a účinnej povrchovej úpravy, o ktorú sú v súčasnej dobe doplnené viaceré druhy kľučiek aj vybrané bezpečnostné kovanie. V praxi aj v rámci laboratórnych testov sa táto ochrana preukázala efektívna pri likvidácii vyše 650 typov najrôznejších baktérií a vírusov, pričom svoju funkciu vykonáva nepretržite bez potreby dodatočného antibakteriálneho náteru. Netreba sa preto čudovať, že si vo svete získava čoraz viac priaznivcov a postupne jej prednosti oceňujú aj zákazníci na Slovensku. Antimikrobiálna ochrana je navyše vhodná nielen pre kovania a kľučky rodinných domov a bytov, ale aj nemocníc, verejných toaliet či čerpacích staníc.

Pokiaľ chcete mať pod úplnou kontrolou vašu domácu bezpečnosť, trefou do čierneho môže v neposlednom rade byť bezpečnostná vložka, na ktorú sa dá spoľahnúť. Vďaka prepracovanému uzamykaciemu systému najlepšie modely bezpečnostných vložiek znemožňujú kopírovanie kľúčov a zlodeji sa k vám domov určite nedostanú. Špecialistom na výrobu a dodanie podobných vložiek je v našich končinách hlavne spoločnosť Metalia a.s., ktorej zámkové systémy sú zárukou kvality a bezpečia.