Dvere sú základným prvkom vo vašej domácnosti a pri ich výbere do vášho domu, bytu či iného objektu, treba počítať hneď s niekoľkými faktormi. Správne dvere by mali spĺňať funkčnosť, praktickosť, využiteľnosť v budúcnosti a bezpečnosť.
V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, aké možnosti sú na trhu a ako si vybrať tie najsprávnejšie pre vaše spokojné bývanie.

Plast

Aj v tejto kategórii nastal rapídny nárast záujmu a plastové okná či plastové vchodové dvere, sa tešia čoraz väčšiemu záujmu zo strany zákazníkov. Mnohí si dnes vyberajú práve plastovú alternatívu v dôsledku jej vkusného dizajnu, skvelým tepelno-izolačným schopnostiam a akustickým schopnostiam.
Výhody plastových dverí
*izolačné vlastnosti
*cena – tento typ dverí je výrazne lacnejší ako akákoľvek iná alternatíva
*dostupnosť v rôznych prevedeniach
*nie sú náchylné na koróziu a vyžadovaná údržba je minimálna
*dlhá životnosť
*plastové dvere sú recyklovateľné

Vchodové dvere plastové sú teda ideálnou voľbou pre každého, kto si potrpí na kvalitu za rozumnú cenu.

Veľkosť dverí

Úplne prvým krokom pri výbere vchodových dverí je rozhodnutie, či zvolíte jednokrídlové alebo dvojkrídlové. Vo všeobecnosti platí že dvojkrídlové sú vhodné do väčších priestorov, ako sú rodinné domy. Ich výhodou je priestrannosť a dojem luxusu, ktoré ponúkajú. Tento typ dverí disponuje taktiež dobrými vetracími schopnosťami. V kombinácii so sklenenou výplňou môžete dosiahnuť pôsobivý efekt.
Nevýhodou tohto typu dverí je ich menšia pevnosť, ako v prípade jednokrídlových a pri nesprávnom tesnení, môže z priestoru unikať teplo.
Vchodové jednokrídlové dvere sú v mnohých prípadoch preferovanejšie ako dvojkrídlový variant. Tento typ sa hodí najmä do súkromných priestorov ako sú byty či malé domy. Vďaka vysokej obľúbenosti je ponuka na trhu veľmi široká a tak si každý môže vybrať podľa špecifických požiadaviek. Jednokrídlové dvere sú stabilnejšie, pevnejšie a disponujú vyššou mierou bezpečnosti. Jedinou nevýhodou je fakt, že prechod nimi s väčšími objektami môže byť veľmi náročný až nemožný.

Smer otvárania dverí

Rozmiestnenie dverí sa odvíja od pôvodného stavu dispozičného riešenia priestorov a ich prepojenia. Preto je dôležité, pred objednávaním konkrétneho produktu, vedieť smer otvárania dverí.
Dvere sa vždy otvárajú smerom k Vám. Ak máte pánty po pravej ruke, sú pravé a naopak.