Tipy ako si vybrať klimatizáciu do domu
Tipy ako si vybrať klimatizáciu do domu

Výber vhodnej klimatizácie do rodinného domu môže byť pre vás naozaj ťažkým orieškom. Horúce dni sú tu čo nevidieť a z webových stránok na vás pozerá obrovská ponuka klimatizačných jednotiek. Chcete si to uľahčiť? Pozrite sa spolu s nami, na čo si pri kúpe novej klimatizácie dávať pozor.

Dôležitý je spôsob umiestnenia

Skôr než sa rozhodnete pre novú klímu, mali by ste si premyslieť, ako a kde ju umiestnite.  Podľa toho si môžete vybrať z dvoch základných typov, z nástenných či mobilných klimatizácií.

S mobilnými klimatizáciami od TermoTeamu nepotrebujete myslieť na zložitú inštaláciu, pretože ich umiestnite prakticky všade, kde to potrebujete. Ak máte doma horúco podľa toho, ako zapadá slnko, veľmi jednoducho ju premiestnite z jednej miestnosti do druhej. Stačí nájsť okno, cez ktoré povedie vývod teplého vzduchu a elektrickú zásuvku.

Tipy ako si vybrať klimatizáciu do domu
No ak chcete dlhodobejšie riešenie, stiahnite po nástenných klimatizáciách do domu, ktoré vám okrem nízkej hlučnosti ponúknu vyšší výkon a často aj prepracovaný dizajn. Je dobré vedieť, že pozostávajú z troch častí, vonkajšej (kondenzačnej), vnútornej (chladiacej) a potrubia, ktoré ich spojuje. Tu platí, že čím je potrubie kratšie, energetické nároky sú menšie a účinnosť o to viac pocítite. 

Aký výkon je potrebný?

Vždy to záleží od toho, aký veľký priestor potrebujete schladiť. Na stránke TermoTeamu nájdete klimatizácie, s ktorými vychladíte menšie, ale aj väčšie miestnosti a tomu je prispôsobený aj ich výkon. Všeobecne platí schéma: do 25 m2 – 2,5 kw, 25-40 m2 – 3,5 kw, 40-60 m2 – 5 kw, 60 m2 a viac – 6,5 kw.

Tipy ako si vybrať klimatizáciu do domu

Na čo všetko myslieť? 

V súčasnosti sú klimatizácie vybavené rôznymi smart technológiami, pomocou ktorých vychladíte vzduch rýchlo, efektívne a šetrne. Môžete ich využívať nielen na chladenie, ale aj na vykurovanie, čo oceníte najmä v prechodných obdobiach. Ovládanie mobilnou aplikáciou cez WiFi je samozrejmosťou, vďaka ktorej nastavíte požadovanú teplotu ešte pred príchodom domov.

Moderná klimatizácia do domu sa často stáva aj aktívnou čističkou vzduchu. Dokáže vám ho vyčistiť, zvlhčiť či naopak odvlhčiť. Ak patríte medzi tých, pre ktorých je estetika rovnako dôležitá ako výkon, zo širokej ponuky si môžete vybrať veľmi pekné dizajnové kúsky, ktoré atmosféru vašej domácnosti príjemne podčiarknu.

Nečakajte na leto a nechajte sa osviežiť čerstvým a čistým vzduchom už teraz. Klimatizácie od TermoTeam vám dodajú pocit novej energie a chuti do života. 

Ak máte záujem získať klimatizácie na splátky, odporúčam sa obrátiť na miestne firmy ponúkajúce klimatizácie, tie často ponúkajú rôzne finančné možnosti pre nákup takýchto produktov.