Bezpečnosť je prvoradá. O tom nemožno pochybovať. Ak sa chystáte stavať alebo renovovať svoje bývanie, myslite na to a nebojte sa investovať do kvalitných produktov. Do budúcnosti sa vám to môže skutočne vyplatiť.

Vchodové dvere

Kvalitné vchodové dvere sú takmer samozrejmosťou. Bezpečnostné zámky, zasúvacia retiazka brániaca plnému otvoreniu alebo ďalšie vychytávky vnímame väčšinou ako veľmi dôležité a myslíme si, že tým vyriešime všetku bezpečnosť.

Vedeli ste ale to, že zlodeji sa do domov často vlámu cez pivničné dvere? Pomysleli ste na to, aby tieto dvere zostali nielen zamknuté, ale aj zabezpečené? Vypáčené petlice, zohnuté plechové dvere alebo dokonca vybúraná diera okolo zámku. Tak vynaliezaví zlodeji sú, preto nešetrite na akýchkoľvek dverách.

Okná

Kvalitné okná sú základ, ale zďaleka nie sú tým jediným, čo vás ochráni pred zlodejmi. Stačí nechať okno pootvorené na ventilačky a nepríjemnosť je na svete. Predokenné rolety vám tento problém vyriešia. Môžete nechať pootvorené okno, a pritom zatiahnuť rolety, ktoré vás nielen ochránia pred vlámaním, ale zároveň aj horúcimi slnečnými lúčmi.

Garážové brány

Klasické garážové brány z čias našich starých mám a starých otcov už dávno nie sú tým, čo by zabezpečilo váš dom. V súčasnej dobe máte na výber z mnohých rôznych prevedení od klasických dvojkrídlových, sekčných až po rolovacie garážové brány, ktoré sú vybavené nielen protipádovou brzdou, ale tiež odolnými lamelami z extrudovaného hliníka alebo protizdvihovými pružinami. Nešetrite tam, kde sa to neoplatí.