10 jedinečných vlastností hliníkových dverí

Hliníkové dvere a okná sa dostávajú do popredia. Vďaka svojim vlastnostiam sú jasnou voľbou pre novostavby a pre domy pripravené na rekonštrukciu. Hliníkové dvere sú top produktom, ktorý postupne vytlačí z trhu iné materiály. Prečo? Minimálne pre nasledujúcich 10 jedinečných vlastností.

1. Životnosť

Hliníkové vchodové dvere osadíte do stavebného otvoru a získate dvere na celý život. Podľa testov vydržia hliníkové dvere i okná 80 až 100 rokov bez toho, aby stratili čo i len jeden atribút kvality.

2. Primeraná cena

Možno budete polemizovať, že hliníkové vchodové dvere cena je vyššia ako u plastových. Vyrátajte si však, že plastové dvere po nejakom čase vymeníte, takže vlastne zaplatíte za život dvoje vchodové dvere.

3. Pevnosť

Hliníkové dvere sú tak pevné, že nemusíte premýšľať nad rozmermi dverí. Podobne sú na tom hliníkové okná, ktoré unesú vysokú váhu pri tenkom prevedení.

4. Vzhľad

Hliníkové dvere vyzerajú moderne a spĺňajú všetky požiadavky súčasných trendov. Hliník je možné povrchovo upraviť tak, aby sa podobal na drevo alebo aby ladil s plotom, strechou a oknami.

5. Farebnosť

Dvere z hliníka je možné vyrobiť v rozmanitých dekóroch z hľadiska farebnosti, ornamentálnej výzdoby alebo imitácie akéhokoľvek materiálu.

6. Tepelná úspora

Už dávno neplatí, že plastové dvere sú najlepším izolatnom. Hliníkové dvere sa vyrábajú s kompozitnými výplňami, ktoré narušia tepelné mosty a vytvárajú perfektnú izoláciu.

7. Zvuková izolácia

Podľa testov sú hliníkové dvere dobrou zvukovou izoláciou. Hliníkové dvere s kvalitným kovaním by mali dokonale tlmiť zvuky z ulice.

8. Poveternostná odolnosť

Hliníkovým dverám nevadia vysoké teploty a ani mrazy. Môžete ich osadiť na akúkoľvek stranu a nemusíte sa obávať, že by časom sadli a horšie sa otvárali.

9. Mechanická odolnosť

Dvere vyrobené z hliníka odolávajú koróziu i poškriabaniu. Drobné nehody s kľúčmi, neposedný psík alebo naviaty sneh pred dverami hliníku neprekážajú.

10. Bezpečnosť

Hliníkové dvere sú výborným riešením pre ľudí, ktorí vyžadujú vysokú bezpečnosť. Samotný hliník je tak stabilný a pevný, že odolá kopancom. V spojení s bezpečnostným kovaním sa stávajú hliníkové dvere neprekonateľnou prekážkou pre zlodejov.