Ako vybrať regál? Najdôležitejšími parametrami sú nosnosť a hmotnosť

Ako vybrať regál? Najdôležitejšími parametrami sú nosnosť a hmotnosť

Ak plánujete otvoriť predajňu, jedným z najdôležitejších rozhodnutí, je vybrať správny regálový systém pre sortiment. Či už máte menší sklad s pár produktami alebo veľkú halu s nadrozmerným tovarom, v obidvoch prípadoch potrebujete kvalitné obchodné regály. Ako si vybrať, aby splnili vaše potreby?

Aké využitie budú mať vaše regály?

V úvode článku sme naznačili, že skladové regály sú nutnosťou pre každého, kto prevádzkuje obchod. Je však rozdiel, či sa chystáte otvoriť malé kaderníctvo alebo veľký autoservis s množnom náradia a súčiastok. Každý obchodný priestor má iný rozmer, ale aj estetické požiadavky, ktoré treba pri výbere zohľadniť.

Najdôležitejším parametrom je nosnosť

Nosnosť policových regálov sa pohybuje od 50 do približne 3600 kilogramov, záleží od výrobcu. Pri výbere treba myslieť na to, že maximálna nosnosť sa týka správneho zaťaženia police.

To znamená, že tovar by ste mali rozložiť rovnomerne, aby sa regál neprevrátil. Niekedy sa stáva, že obchodníci to podcenia a následne sú prekvapení, že regál nesplnil to, čo výrobca sľuboval.

Povedzme, že nosnosť police je 250 kilogramov. Výrobca regálov počíta s tým, že obchodník rozloží tovar pozdĺž celej police. Veľká záťaž v strede by znamenala preborenie. Teraz už viete, že okrem nosnosti celého regálu by ste sa mali zamerať aj na nosnosť jednotlivých políc. 

Myslite na to, že najväčšia záťaž patrí do spodnej police. Do kancelárií, garáží či domácností postačia regály s nosnosťou 100 kilogramov. Na obchodné účely je potrebné spoľahlivejšie riešenie.

Tajomstvo vysokej nosnosti spočíva v extra pevnej konštrukcii. Vo veľkých obchodných či výrobných skladoch sa používajú tzv. nekonečné regály, ku ktorým je možné dokúpiť prídavné moduly. Stačí ich napojiť na konštrukciu a kapacita skladu sa rýchlo zväčší.

Okrem nosnosti sa pozerajte aj na hmotnosť

Čím má regál väčšie maximálne zaťaženie, tým väčšia je aj nosnosť. Odpovedzte si, čo je lepšie pre vaše podnikanie. Ak potrebujete obchodné regály často premiestňovať, myslite na to, že s ľahšími sa lepšie manipuluje.Ako vybrať regál? Najdôležitejšími parametrami sú nosnosť a hmotnosť

Regály s menšou nosnosťou majú police vyrobené z MDF dosiek. Na výrobu robustnejších regálových systémov s vysokou nosnosťou sa používa drevotrieska, ktorá je citeľne ťažšia.

V ponuke www.medcom.sk nájdete špičkové regálové systémy na rôzne použitie. Tím profesionálov vám v prípade potreby na požiadanie vyhotoví regály na mieru. Kontaktujte ich ešte dnes a zaobstarajte si kvalitné vybavenie.

 

 

Zdroj: freepik.com