V tomto pracovnom oblečení sa nebudete potiť ani počas horúčav

S blížiacimi sa horúcimi dňami majú hlavu v smútku predovšetkým zamestnanci, ktorí musia pracovať v exteriéri alebo ich práca neumožňuje chladenie prostredia klimatizáciou. Záchranou pre nich je pracovné oblečenie, ktoré je dostatočne vzdušné a dokáže dobre sať vlhkosť.

Pohodlie pre zamestnancov na prvom mieste

Ak vám nezáleží na tom, aké pracovné oblečenie nosia vaši zamestnanci, nemôžete sa čudovať, že ich výkon nie je na maximálnej úrovni. Predstavte si sami seba, ako sa potíte v horúčavách alebo vám je zima v mrazoch a niekto od vás vyžaduje splniť vysoké normy. Pracovné odevy, ktoré sú pohodlné, ochránia zamestnanca a dobre vyzerajú, sú reklamou pre vašu firmu. Len vy sami ovplyvníte to, či bude táto reklama pôsobiť pozitívne, alebo negatívne. V prípade, že ste sa rozhodli budovať dobré meno firmy, zaobstarajte pre svojich zamestnancov kvalitné pracovné oblečenie a dôležitá je tiež pracovná obuv. Dnes sa zameriame na to, aké oblečenie je vhodné do teplého letného počasia.

Príjemne aj v nepríjemných horúčavách

Váš zamestnanec sa aj v horúcom počasí môže cítiť komfortne. Stačí, aby ste sa zamerali na pracovné oblečenie, ktoré bude vyrobené z ľahkých a priedušných materiálov. Takéto oblečenie bude pracovník nosiť rád, nebude sa ho snažiť vymeniť za klasické oblečenie. Celý pracovný proces bude vyzerať profesionálne a zamestnanci budú vykazovať lepšie výsledky. Ak to pracovné prostredie umožňuje, vymeňte počas leta montérky a kombinézu za šortky s tričkom. Alebo si zaobstarajte kombinézu, ktorá má odnímateľné rukávy. Pre prípad ochladenia sa pracovníkom bude hodiť mikina alebo vesta. Do daždivého počasia im kúpte nepremokavé plášte. V teplom počasí je dôležitý nielen materiál, ale aj strih. Všetky kusy pracovného oblečenia by mali byť voľnejšie a v páse flexibilne nastaviteľné. V montérkach a nohaviciach s takýmto pásom sa lepšie pohybuje. Pracovné odevy určené na leto by mali byť doplnené pokrývkou hlavy (šiltovka, šatka), slnečnými okuliarmi a obuvou, v ktorej sa nebude chodidlo potiť. Dôležité sú tiež pracovné rukavice a v prípade potreby ochranné okuliare.

Plná výbava na leto

Poďme sa podrobnejšie pozrieť, čo by ste mali zaradiť do šatníka zamestnanca v lete. Spomínali sme tričko. Niekedy je možné ho nahradiť tielkom. Podľa charakteru práce zvoľte jeden alebo druhý variant. Tričko na leto by malo byť vyrobené z bavlny, ktorá dobre saje vlhkosť. K tričku dokúpte nohavice, šortky alebo kombinézu. Siahnite po modeloch s praktickým zapínaním a dostatkom vreciek či pútok na pracovné nástroje. Na tričku a kombinéze by sa mali nachádzať reflexné prvky. Kúpiť sa dajú dokonca nohavice s odnímateľnou časťou, z ktorých spravíte šortky. Ako pokrývku hlavy zvoľte plátenú šiltovku. Všetky časti pracovného oblečenia musia zamestnancovi sedieť, a preto vyberajte adekvátne veľkosti.