Rekonštrukcia kuchyne – osvetlenie kuchynskej linky

Kuchyňa s obývačkou sú srdcom každej domácnosti. Sú to miestnosti, kde sa stretáva celá rodina a kde vítate priateľov. Preto je potrebné obzvlášť dbať na zariadenie a osvetlenie týchto priestorov, aby ste sa v nich cítili vždy komfortne a príjemne. Poradíme vám, ako vybrať osvetlenie kuchyne počas jej rekonštrukcie.

Svetlá vyberajte podľa tvaru a veľkosti kuchyne

Prvotne sa pri výbere osvetlenia do kuchyne zamerajte na jej veľkosť, orientáciu a tvar. Iné svetlá sa hodia do kuchýň, ktoré sú prepojené s obývacou miestnosťou a iné do menšej kuchyne. Nikdy nezabudnite ani na detaily, napríklad na LED osvetlenie kuchynskej linky. Poďme však pekne po poriadku. Ak je kuchyňa prepojená s obývačkou, musíte dbať na to, aby v oboch miestnostiach svetlá spolu ladili a tvorili harmonický celok. Hlavné svetlá t.j. lustre by mali byť v rovnakom štýle, farbe a veľkosti. Ako centrálne osvetlenie môžete použiť nielen lustre, ale aj bodové svietidlá. Pozor však na to, aby svetlá nevrhali tieň na pracovné miesta, keď pri nich stojíte a pripravujete jedlo. Do všetkých svietidiel si zakúpte LED žiarovky, ktoré sú úsporné a vydržia vám dlhé roky. Odpadne vám tým pádom nutnosť častej výmeny klasických žiaroviek, čo je pri bodovom osvetlení zabudovanom v sadrokartóne namáhavá a zdĺhavá činnosť. Kuchyňa je pracovným priestorom, a preto zvoľte neutrálnu bielu farbu LED žiaroviek. Centrálne osvetlenie umiestnite nad hlavné pracovné plochy a nad jedálenský stôl. Tvar svietidiel prispôsobte tvaru nábytku, ktoré osvetľujú. Veľmi praktické vo vyšších miestnostiach sú závesné svietidlá, ktoré sa dajú posúvať do požadovanej výšky. Ponuku žiaroviek, LED panelov a iných inovatívnych svietidiel nájdete na stránkach e-shopu LEDprodukt.

Efektne vyzerajúce LED pásiky

Kuchyňa je priestorom, kde sa môžete pohrať so svetelnými detailmi vďaka LED pásom. LED podsvietenie rôznych častí kuchynskej linky vyzerá efektne a dotvorí tú správnu, útulnú atmosféru, ktorú v kuchyni potrebujete vytvoriť. Kuchynská linka s premyslene nalepenými LED pásikmi vyzerá navyše veľmi moderne. LED pásiky neslúžia len na okrasu. Dokážu osvetliť miesta, kam sa nedostane svetlo z hlavného osvetlenia. Napríklad ich môžete nalepiť do zásuviek a vo večerných hodinách vďaka nim nájdete všetky drobnosti bez toho, aby ste zapínali hlavné svetlo. Alebo ich nalepte pod spodný okraj vrchnej časti linky, kde nádherne zvýraznia línie skriniek. Veľmi pekne vyzerajú LED pásiky nalepené vo vnútri sklenených vitrín alebo na úchytoch skriniek. Hitom posledných rokov sú kuchynské ostrovčeky, ktoré vďaka LED pásikom budú vyzerať ako naozajstný ostrov uprostred kuchyne. LED pásiky s nižším príkonom môžete nalepiť prakticky kamkoľvek bez toho, aby ste ich museli chladiť hliníkovými profilmi. Preto sa dá s nimi naozaj pohrať a vytvoriť kúzelné kombinácie, ktoré vás každý deň očaria.