Pozinkovaný plech

Pozinkovaný valcovaný kov je obľúbený a cenovo výhodný materiál, ktorý sa vyrába z valcovania za tepla alebo za studena. Najčastejšie sa uvádza vo forme písmen a je najvýhodnejšie si ho kúpiť v našom internetovom obchode.

Takéto plechy sú vyrobené z nízkouhlíkových a uhlíkových zliatin. Hotový materiál má ochrannú vrstvu zinku (na jednej alebo oboch stranách), ktorá mu dodáva odolnosť proti korózii, zlepšuje životnosť a dodáva atraktívny dekoratívny vzhľad.

Napriek tomu, že galvanizácia chráni iba vrchné vrstvy kovu, tento materiál vydrží až 25 rokov a je oveľa lacnejší ako bežná nehrdzavejúca oceľ.

Aplikácia pozinkovaného kovu

Rozsah jeho použitia je mimoriadne široký: vyrába sa z neho strojárstvo, stavebníctvo a strojárstvo, výroba domácich spotrebičov, strešných krytín a plotov, výroba odolných nádrží a kontajnerov, ako aj preprava a preprava rôznych kvapalín, ventilačné a drenážne systémy. .

Pozinkovaný plech má určitú klasifikáciu. Takže povlak môže byť zinok (C), železo zinok (ZC), zinok a hliník (CA) alebo zinok a hliník horčík (CAM).

Trieda sa môže tiež líšiť:

  • zlepšenie vysokej kvality spracovania;
  • s normálnym kryštalizačným vzorom alebo bez neho;
  • spôsob konzervácie: olejovaný, pasivovaný a kombinovaný alebo bez konzervačných manipulácií.

Pozinkovaný plech má šírku od 710 do 1800 mm a hrúbku od 0,5 do 2,5 mm. Teraz je najbežnejší plošný materiál vyrobený žiarovým zinkovaním. Vzhľadom na chemickú aktivitu prvku Zn a dostupnú cenu je metóda žiarového zinkovania veľmi jednoduchá, efektívna a ekonomická. Je ľahko realizovateľný, dopĺňa výrobný cyklus v hutníckom závode. Je však potrebné pamätať na prípravu vysokokvalitného polotovaru, pretože to je hlavný faktor, ktorý ovplyvňuje životnosť a dekoratívne vlastnosti hotového výrobku.

Algoritmus na výrobu pozinkovaného kovu je nasledujúci:

  • príprava materiálu (spracovanie koncov a ich zarovnanie v súlade s triedou špecifikovanou v technickej úlohe);
  • ohrev obrobku a jeho následné odmasťovanie;
  • dodávka oceľového materiálu do špeciálnej nádoby s roztaveným zinkom;
  • kontrola výrobných procesov a hrúbky povlaku (zvyčajne automatická);
  • rezanie kovu na plechy (konečná fáza).

Výhod tohto materiálu je naozaj veľa: vysoká priľnavosť pozinkovanej vrstvy k podkladu, odolnosť a ochrana proti korózii, dokonale rovný povrch (bez trhlín a separácií), jednotný vzor a lesk, rovnomerná hrúbka a štruktúra po celej rovine, mechanické pevnosť, environmentálna bezpečnosť, ako aj všestrannosť pre rôzne spracovanie (zváranie, kovanie, tavenie atď.).

Kvalitný plech s pozinkovanou vrstvou a mnoho ďalších produktov je už možné zakúpiť v našom internetovom obchode. Všetky aktuálne informácie o každej pozícii spolu s fotografiou sú dostupné na webovej stránke.