Matrac vyberajte s dôrazom na vysokú kvalitu
Matrac vyberajte s dôrazom na vysokú kvalitu

Pri výbere nového matraca by ste mali vziať do úvahy niekoľko faktorov. Patrí sem váš typ postavy, normálna poloha spánku, preferencie pevnosti, hrúbky matracu a v konečnom dôsledku aj rozpočet na nákup nového matracu. Obzvlášť ak hľadáte matrac pre dvoch, čiže manželský, mali by ste brať do úvahy preferencie oboch, pričom ak sú v zásade rozdielne, lepšou možnosťou je zakúpiť dva rôzne matrace.

Od čoho závisí cena matracu?

Cena nálepky matraca často závisí od materiálov použitých v jeho jednotlivých vrstvách a podpornom jadre. Materiálová konštrukcia nie je však jediným faktorom, ktorý ovplyvňuje cenu. Matrace s vysokými profilmi majú zvyčajne aj vyššiu cenu ako modely so strednými alebo nízkymi profilmi. Hrubšie modely majú ďalšie vrstvy peny, latexu a ďalších typov materiálov, ktoré pre výrobcov predstavujú dodatočné náklady. Niektoré matrace ponúkajú jedinečné alebo inovatívne komponenty, ktoré vám zaručia maximálne pohodlie počas celej noci. Patria sem rôzne chladiace poťahové textílie, komfortné vrstvy vyrobené zo špeciálnych materiálov či vrstvy zónované pre rôzne úrovne podpory. Otočné matrace s inou tuhosťou na každej strane a nafukovacie vankúše s nastaviteľnou tuhosťou bývajú drahšie ako modely s jednou pevnosťou, na čo netreba pri výbere zabúdať. V konečnom dôsledku cenu ovplyvňuje aj samotný výrobca, keďže je rozdiel, či nakupujete matrace akcia od renomovaného výrobcu s dlhoročnou praxou a pôsobnosťou na trhu alebo naopak, od výrobcu, ktorý nemá vybudované portfólio a nepatrí medzi špičky vo svete matracov.

Poraďte sa s odborníkmi

Vaša normálna spánková poloha je dôležitým faktorom pri výbere nového matraca. Či už dávate prednosť spaniu na chrbte, boku alebo bruchu, spôsob akým spíte, úzko súvisí s výberom matracu. Matrace materasso od slovenského výrobcu, ktoré nájdete na matracentrum.sk, sú zárukou kvalitného a zdravého spánku, komfortu a špičkových vlastností, ktoré ocenia aj nároční zákazníci.