Možno aj vy patríte medzi ľudí, ktorí sa budia s pocitom stuhnutého tela a cítia sa každé ráno ako polámaní. Neviete nájsť príčinu tohto stavu a pocitov? Odpoveďou je jednoznačne zle zvolený alebo nekvalitný matrac. Zdravotné matrace odstránia všetky vaše problémy s chrbticou a zaručia vám ničím nerušený spánok.

Nevhodný matrac vedia k bolestiam chrbtice

Matrace nižšej kvality spôsobujú nesprávne rozloženie telesnej váhy počas spánku, ktoré má za následok bolesti chrbtice, šije a dokonca aj končatín. V prípade, že si tieto bolestivé stavy nebudete všímať, môže prísť k trvalému poškodeniu a chronickým bolestiam. Každý matrac bez ohľadu na kvalitu by ste mali vymeniť maximálne po 10 rokoch používania. Možno aj pre vás nastal ten správny čas dať šancu matracom, ktoré skvalitnia váš spánok a zároveň prospejú vašej chrbtici. Medzi takéto matrace patria napríklad matrac z lenivej peny, matrac z taštičkovým pružín alebo špeciálny Viscogreen Aloe matrac. Najlepším variantom sú matrace, ktoré majú strednú tvrdosť a čo najviac anatomických zón. Anatomické zóny podporujú jednotlivé časti tela. Týchto zón na našom tele máme celkovo sedem – panva, bedrá, ramená, krčné stavce, šija, krk a svaly na hlave. Nezabudnite sa pri kúpte matraca informovať aj na tieto špecifiká.

Matrac z lenivej peny a Viscogreen Aloe matrac

Medzi matrace so skvelými ortopedickými vlastnosťami patria matrac z lenivej peny a viscogreen aloe matrac. Váš spánok na matraci z lenivej peny nebude prerušovaný neustálym prevracaním sa zo strany na stranu. Lenivá alebo viscoelastická pena sa len veľmi pomaly vracia do pôvodnej polohy. Reaguje na teplo vychádzajúce z ľudského tela a vďaka tomuto teplu sa prispôsobí zakriveniam. Skvele sa adaptuje na vašu polohu tela a rozloží rovnomerne tlak. Lenivá pena nevytvára žiadny protitlak, a preto bude vaše telo v stabilnej polohe počas celej noci. Skvelou alternatívou k matracu z lenivej peny je viscogreen aloe matrac. Ako sám názov napovedá, matrac je vyrobený z viscogreen peny obohatenej o Aloe Vera. Nielenže budete pomocou viscogreen matracu spať ako v bavlnke, ale sa navyše nemusíte obávať baktérií. Aloe Vera pena v matraci ničí všetky nežiaduce baktérie a spĺňa vysoké hygienické štandardy.