Kontinentálne postele a všetko, čo ste o nich chceli vedieť
Kontinentálne postele a všetko, čo ste o nich chceli vedieť

Stretli ste sa s pojmom kontinentálna posteľ, ale neviete, čo si pod tým predstaviť? Dovoľte nám, aby sme vás s týmto typom zoznámili a rovno vám predstavili jeho hlavné výhody a dôvody, prečo naň mnoho spáčov nedá dopustiť.

Čo je kontinentálna posteľ? Vysoká moderná posteľ, ktorú si zamilujete

Kontinentálna posteľ, čiže boxspring alebo kontibed, je na západe veľmi obľúbená, kým u nás si len začína získavať svojich priaznivcov. Pokiaľ veľa a radi cestujete, predovšetkým do luxusných hotelov, s kontinentálnou posteľou ste sa už určite stretli. Je vysoká, na prvý pohľad ide o dizajnový kúsok a jej súčasťou býva nádherné a výrazné čelo.

Boxspring, matrace a topper

Kontibed sa skladá z boxspringu, čo je kombinácia masívneho rámu, pružinového systému a ďalších materiálov, ďalej z hlavného matraca a toppera. Práve vysoký matrac, ktorý je súčasťou postele, je tým hlavným dôvodom, prečo sa na tomto type spí ako v bavlnke. Keď posteľ doplníte o jemnú prikrývku a anatomický vankúš, vytvoríte si spací raj.

Ako si vybrať kontibed?

Zaoberáte sa práve otázkou, ako vybrať posteľ a zvažujete, že si urobíte radosť práve kontinentálnym variantom? Boxspring sa hodí pre každého, kto má rád vysokú posteľ, preferuje posteľ z masívu a zháňa manželskú posteľ s matracom, na ktorom ľahko zaspí hneď po zaľahnutí. Pri výbere kontibed verzie sa zamerajte na nasledujúce vlastnosti.

Vhodné riešenie pre alergikov

Pokiaľ vás trápi alergia, zaobstarajte si takú boxspring verziu, ktorá je vybavená polyuretánovým matracom. Ten je totiž vyrobený z antialergického materiálu a znižuje riziko výskytu roztočov a ďalších alergénov.

Vzhľad postele je taktiež dôležitý

Zamyslite sa taktiež nad tým, ako má vyzerať čelo postele. To je totiž tým prvým, čo vás zaujme. U kontinentálnych postelí je dizajn na prvom mieste. Preto naň nedajú dopustiť luxusné hotelové reťazce. Postele na prvý pohľad vyzerajú honosne a tvoria dominantu celej spálne.

Keď sa nechcete vzdať polohovacieho roštu

Radi v posteli trávite lenivé nedeľné ráno a pred spaním si zase radi čítate, a preto nedáte dopustiť na polohovací rošt? Niektoré kontinentálne modely sú vybavené polohovacím systémom, ktorý funguje podobne ako rošt. Pred spaním si tak navoľte ideálnu polohu.

Potrebujete úložný priestor? Žiadny problém!

Máte vo svojej spálni minimum priestoru a k ukladaniu vecí tak využívate každý voľný kút? V takom prípade je vaším vysneným variantom pravdepodobne priestorná manželská posteľ  s úložným priestorom. Našťastie, existujú modely kontinentálnych postelí, ktoré sú týmto priestorom vybavené. Vo väčšine prípadov to znamená, že sú vyššie oproti ostatným modelom, čo nijak neznižuje ich praktickosť.

Prečo vyskúšať kontinentálnu posteľ?

Okrem toho, že kontinentálne postele sú moderné, vysoké, neprehliadnuteľné aj vysoko komfortné, sú taktiež veľmi kvalitné. Medzi materiály kontinentálnych postelí sa radí masívne drevo, koža aj vysoko akostné textílie.

Ak si chcete každú noc pripadať ako v luxusnom päťhviezdičkovom hoteli a zaspávať na vysokej a elegantnej posteli, boxspring je tou správnou voľbou. Radí sa medzi typy postelí, ktoré vás milo prekvapia a potešia svojou eleganciou. Navyše sú známe svojou dlhou životnosťou a odolnosťou.

 

Zdroj obrázka: chika_milan – stock.adobe.com

Zdroj obrázka: Matrace Tropico