Buďte smart! Inteligentné riešenia KNX pre domácnosť a komerčné budovy
Buďte smart! Inteligentné riešenia KNX pre domácnosť a komerčné budovy

Ak sa vám zdá, že nič nestíhate, vaša domácnosť je zanedbaná a v práci sa vám kopia úlohy, je čas začať myslieť smart. Inteligentné domácnosti a technologické riešenia pre komerčnú sféru nie sú novinkou, tak nečakajte na to, aby vás budúcnosť predbehla. Ako zmeniť vašu domácnosť i firmu na perfektne a hlavne samostatne fungujúcu jednotku?

Možnosti smart inštalácií vo vašej domácnosti

Odísť z domu bez toho, aby ste museli myslieť na vetranie, kúrenie či bezpečnosť vašej domácnosti? Je to vôbec možné? Áno je. Inteligentná domácnosť resp. technologické riešenia myslia za vás a kontrolujú celý kolobeh rôznych činností, ktoré vás oberajú o čas i peniaze. Vďaka investícii do smart inštalácií sa zvýši komfort bývania a znížia náklady na energie. Ľudia využívajúci technológie pre inteligentnú domácnosť vám potvrdia, že smart domácnosť doslovne zmenila ich život k lepšiemu. Na trhu je množstvo technológii ale vďaka KNX systému si možete byť istý že bude vaša elektroinštalácia vždy kompatibilná s najväčším množstvom zariadení. Smart inštalácie sa neustále posúvajú vpred a preto treba myslieť na budúcnosť pri voľbe toho správneho systému.

Čo všetko sa dá prostredníctvom smart inštalácie ovládať? Uvedieme aspoň niekoľko základných príkladov šitých na mieru pre byt alebo dom.

  • Osvetlenie je dôležitou súčasťou každej domácnosti. Vďaka osvetleniu je možné zmeniť celý vizuál priestoru. Túžite ovládať osvetlenie bez nutnosti vstávať k vypínaču? Pre smart inštalácie to nie je žiadny problém.
  • Kúrenie dokáže poriadne zatočiť s rodinným rozpočtom. Inteligentná domácnosť má plne pod kontrolou všetky termostaty. Na základne monitoringu vnútornej i vonkajšej teploty budú termostaty neustále regulované. Pred odchodom z práce na diaľku zapnete kúrenie a prídete do vyhriateho domu.
  • Bezpečnostné systémy ochránia vás i váš majetok. Smart inštalácie kontrolujú po prepojení s pohybovými senzormi a kamerami dianie v interiéri i exteriéri.

Možnosti smart inštalácií vo vašej firme

Nielen domácnosti stále častejšie prechádzajú na inteligentné ovládanie. V komerčných budovách sa smart inštalácie využívajú pomerne často pre ich širokú škálu využitia. V oblasti bezpečnosti nejde len o kamery, alarmy alebo zabezpečenie dverí. Kontrolovať je možné aj zásuvky, ktoré sa po opustení budovy deaktivujú. Okrem toho je možné ovládať jedným dotykom kompletné vybavenie konferenčných miestností. Ide napríklad o zatiahnutie tieniaceho zariadenia, spustenie audio systému či reguláciu teploty v priestore. Pri veľkyých konferenčných miestnostiach ktoré sa menia vzhľadom na potrebu účasti počtu osôb, napríklad zaťahovacími stenami, sa jednoduchým povelom zmenia funkcie jednotlivých ovládacích prvkov podľa potreby.

Ako sa dostať rýchlo k smart riešeniu

Ak ste sa rozhodli, že smart riešenia sú cestou aj pre vašu domácnosť alebo firmu, tak sa zamerajte na výber spoločnosti, ktorá vám dokáže dodať kompletné inteligentné systémy. KNX inteligentná domácnosť a smart riešenia sú zárukou najkvalitnejšej technologie, ale aj toho, že pod jednou strechou nájdete všetky technológie odolné voči budúcnosti. KnxSolution ponúka produkty popredných značiek inteligentných systémov medzinárodného štandardu KNX, ktorého produkty vyrába viac ako 405 výrobcov z celého sveta.