Ako si vybrať najkrajšiu a najpohodlnejšiu lavičku do záhrady?

Vybavenie záhrady kvalitným nábytkom je zárukou, že sa v nej budete cítiť veľmi príjemne. Navyše v dnešnej dobe nájdete v ponuke nespočetné množstvo možností. Od najlacnejších plastových kúskov až po masívne drevo.Ako si vybrať najkrajšiu a najpohodlnejšiu lavičku do záhrady?

Dnes môžete mať vo svojej záhrade naozaj čokoľvek. A to nielen pokiaľ ide o materiál, ale aj o štýl a dizajn. V prvom rade sa však musíte zamerať na materiál. Najobľúbenejšie sú:

  • drevo,
  • plast,
  • kameň,

Drevo vs. plast

Moderné výrobky sa často vyrábajú z plastu, pretože sú vďaka tomu lacné. Bohužiaľ, nevydržia dlho. Záhradná lavička by vám však mala vydržať aspoň niekoľko sezón, aby sa jej kúpa naozaj oplatila. Ďalšou nevýhodou plastových lavičiek je skutočnosť, že nie sú veľmi robustné a v lete sa veľmi zahrievajú. To všetko môžete vyriešiť drevenou lavičkou s kovovou konštrukciou.

Kameň je jedinečný v každej záhrade

Tento materiál neuvidíte v záhradách príliš často, ale je veľmi kvalitný. Na záhradnej lavičke z kameňa sa bude v lete veľmi príjemne sedieť, ak ju necháte na tienistom mieste. Navyše vydrží veky, takže sa zaručene oplatí aj napriek vyššej cene. A najlepšie na tomto materiáli je, že dokonale zapadne do každej záhrady a nenápadne splynie so vzhľadom vášho pozemku.

Pohodlie a dizajn musia ísť ruka v ruke

Pri výbere sa nemusíte obávať ani farby. Ide o veľmi moderný trend. Modrá lavička bude pôsobiť veľmi romanticky a dodá vašej záhrade jedinečnú atmosféru. Na sedenie si však môžete vybrať aj iné výrobky. Pivné sety možno na prvý pohľad nevyzerajú vábne, ale sú veľmi efektívne. Akonáhle budete v rodine oslavovať narodeniny alebo organizovať grilovačku pre priateľov, bude sa vám hodiť.

Svoju záhradu môžete doplniť rôznymi pomocníkmi, ktorí budú vyzerať elegantne a funkčne. Pergola, záhradný domček alebo altánok budú funkčné a zároveň štýlové. To isté však platí aj pre párty stany a pivné sety. Na prvý pohľad sa môže zdať, že do záhrady nepatria, ale opak je pravdou. Dnes ich mnohí ľudia doma pravidelne používajú, pretože sú lacným a funkčným riešením pre väčšie záhradné akcie.