Staviate či rekonštruujete váš dom? Kúpili ste starší byt a už teraz viete, že bez výmeny dverí sa nezaobídete? V tom prípade je nutné uvedomiť si, že dvere predstavujú vyššiu investíciu, a práve preto by ste ich výber nemali v žiadnom prípade zanedbať. Čo si všímať pri výbere a čomu venovať dostatok pozornosti, aby ste ich výber neoľutovali?

Aké rozmery dverí sú dostupné na trhu?

Štandardne sa dvere vyrábajú so šírkou 60, 70, 80 a 90 cm. U výšky je to priblížne197 cm, keďže práve tento rozmer sedí vo väčšine dverných otvorov. Rozmery sa často líšia podľa miestnosti, v ktorej sú využité, pričom výnimkou nie sú ani atypické interiérové dvere. V kúpeľni sa odporúča šírka 70 cm, do obytných miestností naopak 80 či 90 cm, pre miestnosti ako je špajza alebo šatník bohato  postačia dvere so šírkou 60 cm. Samozrejme, že ide o rozmer, ktorý sa môže odlišovať v závislosti od typu stavby.

Prvoradá je bezpečnosť a dostatočná izolácia vchodových dverí

Správny výber vchodových dverí vám môže zaistiť potrebnú izoláciu, odhlučnenie, bezpečnostnú bariéru, príjemnú klímu, ba dokonca aj presvetlenie interiéru. Dôležité je aj to, aby ste vchodové bezpečnostné dvere ladili nielen s interiérom, ale aj exteriérom domu, a teda správne vybrali aj materiál. Výhodou je, že v súčasnosti máte na výber rôzne typy dverí – plných, kombinovaných s presklením či celosklenených.

Netradičné dvere? Jednoznačne áno!

Reverzné dvere sú ideálnou voľbou pre všetkých tých, ktorí uprednostňujú netradičné dvere, čiže dvere, ktoré sa otvárajú smerom dovnútra. Ide o jedinečné a svojim prevedením nezvyčajné dvere, ktoré splnia očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov. Tak čo poviete, aj vy už začínate premýšľať nad tým, ktorým interiérovým či vchodovým dverám dáte prednosť?