Spať sa dá aj na rozkladacej pohovke
Spať sa dá aj na rozkladacej pohovke

Len niektorí ľudia majú možnosť získať veľký priestranný byt alebo dom, iní sa musia uspokojiť s menším, kde musia niečo obetovať. Pri nedostatku miestností môže voľba pokojne padnúť na spálňu. Ale kde potom spať? Na kvalitnej rozkladacej pohovke!

Menšie byty alebo garsónky sú teraz v kurze

Ceny služieb, potravín, energií aj bývania stúpajú, nie je sa tak čomu diviť, že sa mnohí sťahujú do menších bytov alebo domčekov, kde majú k dispozícii len pár miestností. Ak človek žije sám alebo vo dvojici, asi mu to nijako nevadí, keď ale má pod jednou strechou žiť viac osôb, nastáva problém. Kto bude mať svoju izbu a kto sa bez nej musí zaobísť?

Malé byty a garsónky sú v poslednej dobe veľmi obľúbené, najmä vo väčších mestách za tým stojí nižšia finančná náročnosť. Aj v takom byte sa dá ale vykúzliť pohodlné útočisko a miesto na spanie, skvelé sú k tomu práve rozkladacie pohovky.

Ako vybrať tú pravú rozkladaciu pohovku na každodenné spanie?

Keď sa povie rozkladacia pohovka, asi každý si povie, že sa na nej dá spať len príležitostne, je ideálna napríklad pre hostí. Ale spať na nej stále? Keď si vyberiete kvalitnú rozkladaciu pohovku pre každodenné spanie, tak áno!

Kvalita na prvom mieste

Pokiaľ sedačku plánujete každý deň rozkladať a zase skladať, kvalita je presne to, čo nesmiete podceniť. Ide o investíciu na dlhú dobu dopredu, šetriť sa na nej rozhodne nevypláca. Nevyberajte ju tak len očami, ale aj hlavou.

Pohodlie je základ

Ďalším parametrom, ktorý nesmiete podceniť, je pohodlie. Tomu by sme mali dať prednosť pred dizajnom, k čomu vám totiž bude sedačka, z ktorej zrak prechádza, keď sa na nej poriadne nevyspíte a ráno ste celí zlámaní, s kruhmi pod očami, a podráždení? Zaujímajte sa o matrac pohovky, ktorý býva pri pohovkách na spanie trochu tvrdší a musíte si s ním vedieť dobre poradiť.

Dobre si vyberte veľkosť

Veľkosť pohovky treba prispôsobiť priestoru, ktorý na ňu máte, keď ju ale budete navyše rozkladať, musíte vyskúšať aj to, či máte dostatok miesta na rozloženie. Majte po ruke meter a všetko merajte.

Akú pohovku zvolíte?

Rozkladacia pohovka môže mať mnoho podôb, nielen čo sa týka tvaru, ale aj prevedenia. Niektorá disponuje aj úložným priestorom, do ktorého uložíte napríklad lôžkoviny.