Ste jedným z majiteľov domov, ktorí nemajú nainštalovanú klimatizáciu? Alebo je vaša klimatizácia taká stará, že náklady na jej servis a prevádzku sú priliš vysoké? Praktické skúsenosti ukazujú, že klimatizácie staršie ako 10-12 rokov sú energeticky náročné, alebo ak nie sú správne udržiavané, majú pravdepodobne opotrebované časti, ktoré znižujú účinnosť. Existuje mnoho dobrých dôvodov, prečo je čas na kúpu novej klimatizácie.

Výhody klimatizácie

Zdravotné výhody

Horúci, nefiltrovaný vzduch môže zhoršiť dýchacie problémy, alergie, stres vyvolaný teplom, problémy s dutinami a obmedzenú pohyblivosť. Ľudia, ktorí trpia týmito problémami vedia, že  filtrovaný studený vzduch zmierňuje ich nepohodlie a príznaky alergie. Nadmerné teplo môže byť škodlivé. V extrémnych prípadoch môžu ľudia trpieť vyčerpaním z tepla. Pre ľudí so srdcovými problémami, alebo inými vážnymi zdravotnými stavmi môže byť nevyhnutné chladné prostredie.

Zníženie vlhkosti

Vlhkosť, čo je množstvo vody vo vzduchu, môže spôsobiť rovnaké nepohodlie ako vysoké teploty. Nadmerná vlhkosť nám spôsobuje potenie a pretože vzduch je presýtený vlhkosťou, pot sa neodparuje. Odparovanie je jedným z najdôležitejších mechanizmov na udržanie tepelnej rovnováhy.

Klimatizácia funguje odstránením vody zo vzduchu a jej uložením vonku, pričom do vnútra prúdi len suchý a vychladený vzduch.

Poskytuje pohodlie

Často je podráždenosť a únava spôsobená nadmernými obdobiami extrémneho tepla, alebo chladu. Tieto výkyvy nálady sú často sprevádzané bolesťami hlavy, prechladnutím, kašľom a inými dráždivými stavmi.

Nadmerné teplo, alebo chlad spôsobuje, že telo vynakladá energiu, aby sa udržala správna vnútorná teplota. Bez klimatizácie na reguláciu teploty a vlhkosti vzduchu vo vašom obývacom, alebo pracovnom priestore ľudia používajú viac energie, čo môže spôsobiť, že sa cítia letargickí. Ak sa nadmerne potíte, môžete trpieť aj dehydratáciou.

Ak potrebujete novú klimatizáciu pre svoj dom, byt, kanceláriu, alebo akýkoľvek iný priestor, zavolajte expertom na klimatizáciu klimachlad.sk. Cieľom je poskytnúť pohodlie so 100% zárukou spokojnosti.